9 sveikų dovanų idėjos. Pataria mitybos ekspertai

sveikos dovanos

Daugeliui žmonių dovanų pirkimo procesas gali būti tikrai įtemptas. Ir aš tai puikiai suprantu: ne visada lengva rasti tinkamas dovanas. Mano trys pagrindiniai kriterijai: gavėjas to nori, bet negali sau nusipirkti; dovana turi būti praktiška ir ypatinga; kaina turi būti priimtina. Sveikatai skirtų dovanų pirkimas tikrai gali pasiekti visus šiuos tikslus. O taip ir prisidėti prie gavėjo sveikatos gerovės. Štai sąrašas, ką mano draugai dietologai teigia norintys gauti ar nupirkti kitiems šiais metais:

  • Pratimų rinkinys.
  • Virtuvinis smulkintuvas.
  • Maistiniai aromatai.
  • Piniginė parama.
  • Sporto įranga.
  • Daržovių pjaustyklė.
  • Masažas.
  • Mini smulkintuvas.
  • Bambuko stalo įrankių rinkinys.

Pratimų rinkinys

Patricia Bannan, „Eat Right When Time Tight“ knygos autorė, siūlo nešiojamą pratybų rinkinį, pavadintą „Classic FitKit“. „Tai šokdynė, plokščia atsparumo juosta, svarmenys, taip pat treniruočių kortelės su nuotraukomis ir instrukcijomis ką ir kaip daryti – viskas tvarkingai supakuota į 9 * 4 colių dėklą“, – sako Patricia Bannan. „Laikau jį savo lagamine, todėl, net keliaujant sportuoti yra paprasta. Daugeliui mano mitybos klientų tai taip pat patinka; jie sako, kad rinkinis padeda jiems likti formoje bet kur esant.“ Tikiuosi, kad jis taip pat gali būti naudingas ir namų treniruotėms.

pratimai

Virtuvinis plaktuvas

„Smuzi“ kokteilių mėgėjams, Samantha Cassetti, mitybos ir svorio reguliavimo ekspertė iš Niujorko, siūlo ypatingą dovaną. „Esu tiesiog priklausoma nuo savo didelio plaktuvo, kurio dėka gaminu skanius ir sveikus kokteilius…“ – sako ji. „Mano nuomone, pradėti dieną nuo baltymų, vaisių ir daržovių kokteilio yra viena iš geriausių dovanų sau!“  Ji priduria, kad plaktuvo galingumas tikrai yra svarbus rodiklis, norint smulkinti ledą, kuris suteikia kokteiliui tirštą kreminę tekstūrą. Įrodyta, kad tirštas kokteilis greičiau suteikia sotumo jausmą, nei skystas gėrimas.

Maistiniai aromatai

Don Jackson Blatner, knygos „The Superfood Swap“ autorė turi idealią dovanos idėją šeimininkėms: tai maistiniai aromatai. „Įlašinkite keletą lašų į gazuotą vandenį ir gausite norimo skonio gėrimą be kalorijų“, – sako ji. Išbandykite levandos, kardamono arba šokolado aromatus…

kvapai

Piniginė parama

Tai dovanos idėja, apie kurią aš dažnai pamirštu, bet visada jaučiuosi laimingas kai tai dovanoju. Ačiū Jackie Nugent, kulinarijos mitybos specialistei ir „All-Natural Diabetes Cookbook“ autorei, kuri man priminė apie tai dar kartą. „Viena iš sveikatos problemų, turinčių įtakos mano šeimai, taip pat daugeliui kitų šeimų, yra diabetas“, – sako ji. „Todėl viena iš geriausių dovanų, kurią gali duoti man kas nors, yra parama, skirta Amerikos diabeto asociacijai.“ Jackie Nugent taip pat rekomenduoja teikti paramą gamtos išteklių apsaugos tarybai, kurioje dirbantys žmonės labai rūpinasi poveikiu sveikatai, kaip ir ji.

Sporto įranga

Jei kieno nors gyvenime atsirado nauja sporto šaka, tai geriausia bus tam sportui tinkanti dovana. Pavyzdžiui, Holly Granger, „Cleverful Living with Holley Grainger“ savininkė, prieš kelis mėnesius pradėjo lankyti teniso pamokas. „Šiemet teniso įranga pirmauja mano kalėdinių dovanų sąraše, nes vis dar skolinu raketes ir dedu savo daiktus į nepatogų krepšį“, – sako ji. Jos pasirinkimas krito į „Tecnifibre“ raketes („jos mėgstamiausios“, sako ji) ir į vieną iš 40 „Love Couture Sophie“ krepšių,  „tiesiog patogu nešioti“ – priduria.

sportas

Daržovių pjaustyklė

Ellie Krieger, „Real Good Food“ televizijos laidos vedėja, ir du kartus apdovanojimus gavusi nuo kulinarijos knygų autoriaus Jameso Byrdo, rekomenduoja dovanoti daržovių, vaisių pjaustyklę. Jos mėgstamiausias pasiūlymas – tai pjaustyklė su įvairiais peiliais ir apsauginiu laikikliu rankoms apsaugoti pjaustant. „Tai puikus sprendimas paversti vaisius ir daržoves, pavyzdžiui bulves, cukinijas, obuolius ir kriaušes, į sveikai paruoštus traškučius orkaitėje“, – sako ji.

Masažas

Kas nenori gero masažo? Joan Salge Blake, Bostono universiteto klinikinis docentas ir „Nutrition & You“ autorius, norėtų gauti mėnesinį abonementą masažui. Tai nėra pigu, tačiau Salge Blake teisinasi, sakydamas: „Ši procedūra leis man nusiraminti, atsipalaiduoti ir vėl būti laimingam.“ Sunku ginčytis. Amy Gorin, „Amy Gorin Nutrition“ savininkė iš Niujorko, teigia: „Masažas yra labai atpalaiduojantis, bet ne visada noriu išleisti pinigus SPA procedūroms“, – sako ji. – „Masažas leidžia man visiškai atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Kas gi nemėgsta pasilepinti?“

SPA procedruros

Mini smulkintuvas

Bonnie Taub-Dix, „BetterThanDieting.com“ įkūrėjas ir „Read Before You Eat“ knygos autorė: geriausia dovana -mini smulkintuvas. „Nors aš ir turiu milžinišką monstrą, virtuvinį kombainą, tačiau ištraukiu jį tik ypatingomis progomis“, – sako ji. (Tai geriau nei aš: aš niekada neištraukiu didelio!) „Vietoj to,“ tęsia Taub-Dix, „mėgstu naudotis savo paprastu mini smulkintuvu.“ Jis idealiai tinka greitam guacamole pjaustymui arba šviežių pomidorų, česnakų ir žolelių smulkinimui picai.

Bambuko kelioninių stalo įrankių rinkinys

Ši dovanos idėja atėjo man po to, kai aplankiau savo dukterėčią Havajuose. Ji yra jūros biologė, ir visų atostogų metu, primindavo man apie mūsų aplinką ir kaip mes visi turime ją saugoti. Pavyzdžiui, ji buvo pasibaisėjusi, kai jai pateikė plastikinį šiaudelį, nors jis tikrai nebuvo reikalingas. Taigi, gerbiant jos ir mūsų aplinką, siūlau bambuko kelionės stalo įrankių rinkinį, kuriame yra šakutė, peilis, šaukštas ir šiaudeliai. Kas gi nenori padėti pasauliui tapti dar geresne vieta?

Scroll to Top
Scroll to Top