Dovanų ir žaislų pirkimas vaikams ne visada būna toks paprastas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Kiek kartų praleidote laiką ir išleidote pinigus perkant žaislą, o vaikas iš karto jį išmetė tik dėl to, kad jam nepatiko dėžė, kurioje tą žaislą pristatė? Nors kyla abejonių, kad kas nors įveiks žaislų dilema, šiame straipsnyje pateikiami šeši praktiniai patarimai, padėsiantys užtikrinti, kad Jūsų kruopščiai išrinkta dovana taptų labai mėgstamu vaiko žaislu. Čia mes turime tarti įspėjamąjį žodį. Išskyrus tuos atvejus, kai Jūsų vaikai jau užaugo ar planuojate niekada neturėti šeimos, visada geriau vengti tam tikrų rūšių žaislų, ypač triukšmingų, tokių kaip būgnai, nes yra didelė tikimybė, kad vaiko tėvams ateityje bus atkeršyta.
1. Išsirinkite žaislus, kurie nevadovauja vaikui
Daugelis rinkoje esančių žaislų vadovauja vaikams, prašydami jų mygtukus arba atlikti užduotis. Tačiau tokie žaislai mažai dėmesio skiria kūrybiškam žaidimui ir vaikams jie greitai tampa nuobodūs.
Geri žaislai paprastai suteikia vaikams žaidimo platformą, o ne diktuoja jiems savo žaidimo taisykles. Ieškokite žaislų, leidžiančių vaikams naudoti savo vaizduotę. Tradiciniai žaislai, pavyzdžiui, arbatos rinkiniai ir žaisliniai garažai – geri tokių žaislų pavyzdžiai.
2. Pasirinkite žaislą, kuris skatina kūrybiškumą
Žaislai, kuriuos galima išrinkti ir transformuoti į kitus daiktus bei figūras skatina vaikus naudotis savo vaizduotę ir suteikia jiems galimybė žaisti ilgą laiką. Tik pagalvokite, kaip ilgai galima žaisti su Lego!
Žaisti su rašikliais, pieštukais ir eskizų bei spalvinimo knygelėmis taip pat labai populiarūs ir mėgstami užsiėmimai, tuo tarpu lėlės, meškiukai ir robotai bei veiksmo herojai skatina vaikus kurti savo istorijas, naudojant žaidimą vaidmenimis.
3.Patikrinkite, ar gali su žaislu žaisti daugiau nei vienas vaikas
Nors vaikams patinka ir gera žaisti vieniems, tačiau labai svarbu, kad jie žaistų ir su kitais vaikais. Patikrinkite, ar žaislas skatina socialinę sąveiką ir leidžia vienu metu žaisti daugiau nei vienam vaikui, kaip leidžia daryti daugelis stalo žaidimų. Net ir mažus vaikus galima sudominti bei paraginti mėgautis paprasčiausiais stalo žaidimais.
4. Saugokitės žaislų, kurie žada smegenų augimą
Jei užrašas ant dėžutės žada, kad Jūsų vaikas taps protingesnis ar pradės kalbėti keliomis kalbomis – saugokitės. Tokie teiginiai yra ekstravagantiški ir dažnai nepagrįsti.
5. Vadovaukitės sveiku protu – žiūrėkite ir klausykitės!
Jeigu turite savo vaikų, Jūs sužinosite, kokie žaislų tipai buvo tikri atradimai, ir kurie, atvirkščiai, tapo nusivylimu. Jei neturite vaikų, galbūt galite pabandyti prisiminti, kokie žaislai Jums patiko, kai buvote jų amžiaus – daugelis išbandytų žaislų iš Jūsų vaikystės šiandien vis dar bus labai aktualūs. Jei tai nepavyksta, paklauskite. Pasikalbėkite su draugais ir giminaičiais ir sužinosite, kokius žaislus mėgsta jų vaikai ir, galbūt, pavyks pasisemti naudingu idėjų.
6.Rinkitės paprastesnius žaislus
Kol kompleksiniai žaislai su daugybe išmaniųjų technologijų, švyturėlių bei neįprastų funkcijų atrodo įspūdingai ir viliojančiai, paprasti žaislai dažniausiai veikia geriausiai. Jie yra mažiau linkę susigadinti, o jų paprastumas skatina vaikus naudotis savo vaizduote ir žaisti. Taip pat renkantis žaislus būtina nustatyti finansines galimybes ir jų laikytis. Vaikams, ypač mažiems, retai turi įtakos dovanos kaina – viskas, ko jie nori, tik smagiai žaisti. Be to, artimi šeimos nariai ir draugai, jei perkate brangią dovaną jų vaikui, gali jaustis įsiskolinę Jums ir taip prisiverčia dovanoti brangią dovaną Jūsų vaikui ateityje, kas gali sukelti vaikų pasipiktinimą. Laikykitės mūsų naudingų patarimų perkant žaislus, ir, aš tikiu, kad Jūs įsitikinsite, kad dovanų pirkimas vaikams gali tapti labai įdomiu užsiėmimu. Iš tiesų, su mūsų pagalba, žaislų pirkimas vaikams tampa vaikų žaidimu.